Ahojte dievčatá!

Olejovanie vlasov je záležitosťou starostlivosti o vlasy. Každé dievča vie, ako si to urobiť a aké produkty používať. Je však smutné, že nie každý z nás vie, že zmena spôsobu olejovania vlasov môže pomôcť hydratácií vlasov. Čo tým myslím?

Prečo je mokré ošetrenie vlasov olejom pre vaše vlasy tak dobré?

Je to vynikajúci nápad na zvlhčenie vlasov aj pokožky hlavy. Môžete použiť kozmetický olej alebo silikónové sérum. Táto metóda starostlivosti o vlasy úspešne nahrádza ošetrenie maskou, alebo kondicionérom. Olejovanie vlasov je veľmi ľahké a rýchle. Musíte si dať pozor, aby ste si nespôsobili mastnú pokožku hlavy alebo lupiny. Aké sú ďalšie výhody olejanovania vlasov za mokra? Zvýraznenie lesku, jemnosť, hebkosť a už žiadne rozštiepené konce. Nevýhody? Bohužiaľ, jedna tu je… Vlasy môžu stratiť istý objem.

Pre koho je olejovanie mokrých vlasov určené?

Každý si môže naolejovať vlasy bez ohľadu na typ vlasov a pokožky hlavy, predchádzajúcu starostlivosť, vek, alebo pohlavie. Tí, ktorí majú suché, kučeravé, krepovité, neohrabané a statické vlasy, vyťažia z liečby maximum. Po použití bude ako keby váš účes podstúpil make-up.

Olejovanie za mokra – krok za krokom

Aplikujte si olej ihneď po umytí vlasov a vytlačení prebytočnej vody. Trochu oleja si votrite medzi dlane; na stredne dlhé vlasy by mali stačiť dve kvapky oleja. Olej si rovnomerne votrite do koncov a celej dĺžky vlasov. Neaplikujte si olej príliš veľa, aby ste sa vyhli mastnote (nepríjemné prekvapenie po fénovaní). Olejovanie mokrých vlasov má pôsobivé účinky, však? Prečo je to tak? Mokré vlasy absorbujú oleje alebo séra lepšie a rýchlejšie. Je to také jednoduché 🙂

Máte radi aj ošetrenie vlhkých vlasov olejom?
Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *