blond vlasy

Ahojte dievčatá! Dnešný príspevok bude zaujímavý najmä pre všetky blondínky. Čítajte ďalej!

Viete, že blond vlasy zmäkčujú obrysy tváre, dodávajú ženskosť a vyzeráte vďaka nim mladšie? Preto stále viac žien vyhľadáva práve túto farbu vlasov. Je smutné, že nestačí byť mladá a krásna. Taktiež záleží aj na správnej starostlivosti o vlasy. Zistite, ako sa majú umývať, kefovať a fénovať práve spomínané blond vlasy.

Ako umývať a sušiť blond vlasy?

Blond vlasy – zvyčajne suché a riedke – sa môžu umývať každé dva alebo tri dni. Používajte šampón s prírodnými prísadami, ktoré vlasy nezaťažia, ani nezamastia pokožku hlavy. Je skvelé, ak použijete hydratačnú masku, alebo kondicionér. Nezabudnite produkt vypláchnuť vlažnou vodou, aby sa pokožka uzavrela. Vlasy si vyfénujte prúdom studeného vzduchu vo vzdialenosti cca 20cm. Potom použite vlasový olej v spreji na zvýraznenie lesku a vyhladenie vlasov.

Ako kondicionovať blond vlasy?

Hydratačný a ochranný krém je to najdôležitejšie pri starostlivosti o blond vlasy. Na tento účel používajte oleje, séra a kondicionéry. Kozmetika by mala chrániť pred kučeravením, statikou, nadmerným vysúšaním, štiepením a stratou lesku. Z času na čas si vlasy opláchnite bylinnou zmesou, aby ste vyhladili jej povrch. Zastrihávanie končekov by ste mali podstúpiť každé dva mesiace, aby bol váš účes neustále vo tej najlepšej forme.

Ktoré produkty používať?

Vyberte si z nich tie, ktoré sú určené pre farebné, alebo svetlé, či blond vlasy. V drogériách nájdete veľa kozmetiky, ktorá kondicionuje vlasy. Takáto kozmetika musí obsahovať SPF, silikóny a zvlhčujúce, vyhladzujúce a opravujúce látky. Vyskúšajte tie obohatené o harmanček, ktorý rozjasňuje pramene.

Ako česať & stylovať blond vlasy?

Používajte hrebene so širokými zubami alebo kefy s prírodnými štetinami. Svoje blond vlasy nesmiete ťahať. Vyhnite sa častému používaniu žehličiek, kuliem a fénov. Tepelný styling dehydratuje jemné blond vlasy a spôsobuje ďalšie rednutie. Taktiež nemôžete nosiť ani pevné copy; oslabujú stav vlasov.

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?