Ako vyblendovať očné tiene

Čaute dievčatá,

V dnešnom príspevku sa dočítate o umení blendovania očných tieňov. Ako viete, očný make-up je pre každú ženu veľmi dôležitý. Vďaka nemu môžete zmeniť svoj vzhľad bleskom, presunúť sa z denného make-upu na večerný, opticky zväčšiť alebo zmenšiť oči. Začnime!

Nepoužívate žiaden primer

Aby ste očným tieňom pomohli dlho vydržať na očných viečkach, musíte najskôr naniesť podkladový produkt. Môžete si vybrať medzi obyčajnými produktami alebo siahnuť po korektore, alebo podklade pod mejkap. Ďalším dôležitým bodom, ktorý treba spomenúť, je použitie púdru na pokožku. Čo získame vďaka používaniu týchto produktov? Jednoducho, pomáhajú očným tieňom, očnej linke a ceruzke na oči zostať na našich viečkach dokonalé. Ďalej vyhladzujú povrch pokožky, udržiavajú rovnomerný odtieň pokožky a zakrývajú nedokonalosti (malé žily, šmuhy a pehy). Ako používať podkladovú kozmetiku? Jednoducho naneste tenkú vrstvu na viečko a „pohlaďte“ kozmetiku. Približne po minúte môžete pokračovať v nanášaní make-upu na oči.

Aplikujete príliš veľa produktu

Viac očných tieňov neznamená ľahšie zmiešanie ani krajší makeup očí. Pravda je, že ak použijete príliš veľa kozmetiky, okolo očí sa objaví škvrna, pretože zvyšky očných tieňov zaprášia líca. Čo by sa teda malo robiť? Na štetec zhromaždite malé množstvo očných tieňov a potom ho jemnými pohybmi naneste na očné viečka. Je lepšie použiť veľa jemných ťahov štetcom ako niekoľko silnejších. Inými slovami, skúste vložiť štetec do jemných kývavých pohybov, aby sa očné tiene rozložili rovnomerne. Okrem toho, ak budete štetec stále používať intenzívne, môže vám to ublížiť, podráždiť oči a očné viečka.

Stále používate nesprávne štetce

Zle zvolený štetec je ďalšou chybou, ktorú veľa dievčat robí. Najlepšie doplnky používané na miešanie očných tieňov sú tie, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Nakoniec chceme, aby nám slúžili dlho a čo je ešte dôležitejšie, aby nedráždili jemnú pokožku okolo očí. Základná sada štetcov na líčenie očí by mala obsahovať:

  • našuchorený, ale mierne sploštený štetec, ktorá prispôsobuje svoj tvar každému tvaru viečok,
  • okrúhly a nadýchaný štetec určený do záhybov, ktorý je nápomocná pri make-upe očí
  • tenký štetec, ktorý je dokonale roztiahnutý a ideálny na jemné zmiešanie očných tieňov,
  • okrúhly štetec na zmiešanie očných tieňov aplikovaný na dolné viečko,
  • hustý a veľký štetec, ktorý pomáha pri vytváraní hladkého gradientu farieb na očných viečkach.

Blendujete nesprávne

Pamätajte: ak chcete získať dokonalý očný make-up, zakryte si vnútorný kútik oka jasným očným tieňom, v strede naneste trochu tmavší a najtmavší na vonkajší kútik očí. Tiene začnite miešať od vnútorného kútika očí a farby miešajte opačným smerom. Opäť použite jemnejšie pohyby ako niekoľko silnejších.

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?