Ahoj!

Myslím si, že snom každej ženy je mať husté a pevné vlasy. Alebo sa mýlim? Na tento problém sa naozaj zameriava celá moja pozornosť, možno aj preto, že matka príroda mi nadelila vlasy, ktoré sú nielen jemné a ťažko upraviteľné ale aj náchylné na poškodenie. Našťastie, po desiatkach otestovaných produktov starostlivosti o vlasy a mnohých vlasových ošetreniach som konečne našla produkty, ktoré naozaj fungujú. Chcete vedieť, ktoré to sú? Pokračujte v čítaní. 

1. Prípravky na umývanie vlasov, ktoré dokážu zväčšiť objem jemných vlasov

Špeciálne šampóny, od ktorých sa očakáva zväčšenie objemu vlasov, sa dajú kúpiť už skoro na každom rohu. Obsahujú látky, ktoré dokážu nadvihnúť vlasové korienky. Inými slovami, vďaka týmto produktom by mali moje vlasy vyzerať objemnejšie. Ďalším plusom je, že tieto šampóny vytvárajú neviditeľnú vrstvu okolo každého vlasu, čo zabraňuje zauzlovaniu a zároveň dodáva vlasu oporu po celej dĺžke. Práve takto šampón vytvára dojem objemných, plných vlasov. Aké šampóny sú teda najvhodnejšie pre jemné vlasy? Mojím absolútnym favoritom je Kerastase šampón pre jemné vlasy.  

Čo je na tomto šampóne také výnimočné? Obsahuje celulózu v prášku, ktorá vlasy dokáže nadvihnúť.  Okrem toho, šampón od Kerastase obsahuje zložky, ktoré každému vlasu dodajú pevnosť a má tiež efekt podobný laminácii. Stav mojich vlasov sa naozaj neskutočne zlepšil hneď po prvom použití. A s každým ďalším umytím sú vlasy krajšie a krajšie. 

2. Suchý šampón pre jemné vlasy

Aj taký ‚obyčajný‘ suchý šampón, ako napríklad Batiste, dokáže zväčšiť objem vlasov, pretože jednou z charakteristík produktov obsahujúcich buď ryžový púder alebo mastenec je to, že vo vlasoch vytvárajú nánosy a dokola obklopujú vlas, čo má za následok plnšie vyzerajúce kadere. Preto počas dní, kedy používate suchý šampón, takže si umývate vlasy bez použitia vody, sú vaše pramene ‚nadýchanejšie‘ a získajú viac opory. Suché šampóny tiež často obsahujú látky navyše, ktoré pomáhajú so zväčšením objemu. Preto, keď si budete nabudúce kupovať suchý šampón, hľadajte na obale nápis ‚Volume‘. 

Ak by som vám mala dať tip na môj najobľúbenejší suchý šampón, bude to ten od Klorane. Obsahuje ázijský ryžový škrob. Nemá problém so vstrebávaním prebytočného mazu a zanecháva vlasy plnšie. Vlasy vyzerajú sviežo a sú objemnejšie. 

3. Kondicionéry dodávajúce objem jemným vlasom

Pre mňa neexistuje nič také ako dobrá starostlivosť o vlasy bez použitia kondicionéru. Milujem, ako moje vlasy po použití kondicionéru vyzerajú: kondicionér ich dokáže vyhladiť, dodať lesk, zanecháva vlasy odolnejšie, pomáha mi vlasy skrotiť a robí ich upraviteľnejšími. Väčšina kondicionérov má nanešťastie len dočasné účinky, vlasy sú krásne len na niekoľko krátkych hodín. Na druhý deň sú jemné vlasy už nadmerne zaťažené. Existujú však aj špeciálne kondicionéry, určené najmä pre jemné vlasy. Napriek tomu, že sú ľahšie, sú rovnako účinné. Aké sú najvhodnejšie kondicionéry pre jemné vlasy? 

Ja siaham po L’Oreal Volumetry. Nebudem preháňať, keď poviem, že tento kondicionér úplne milujem. Efekt, ktorý má na moje vlasy, je neuveriteľný. Vlasy nie sú spľasnuté, naopak, dodáva im push-up efekt, zostanú nadvihnuté a nadýchané po dlhú dobu.  

4. Ľahké a jednoducho použiteľné kondicionéry pre jemné vlasy v spreji 

Niekedy si, hlavne kvôli nedostatku času, nestíham naniesť bežný kondicionér, masku na vlasy alebo iné produkty starostlivosti o vlasy. Občas mám tiež pocit, že moje vlasy potrebujú extra porciu výživy. Je známe, že bezoplachové kondicionéry dokážu vlasy zaťažiť a preto radšej používam ľahké vlasové hmly. Tieto produkty naozaj dokážu urobiť obrovský rozdiel! Fľaštičku môžete nosiť v kabelke a sprej použiť zakaždým, keď si všimnete, že vlasy potrebujú dávku výživy. Efekt je neskutočný. Kondicionéry v spreji sa nemusia z vlasov oplachovať, sú ľahké a vhodné pre jemné vlasy. Mne osobne najviac vyhovuje Matrix Biolage Volume sprej. Obsahuje zaujímavé vyživujúce látky, ako napríklad extrakt z bavlny alebo sójové proteíny, ktoré vlasy regenerujú ale nezaťažujú. 

Poznáte nejaké ďalšie dobré produkty na ošetrenie jemných vlasov? Minule som sa dočítala, že mnohé bylinné hydroláty a kvetinové vody sa dajú použiť nielen na pokožku, ale aj na vlasy. Vyskúšali ste už nejaké bylinky na vlasy? Ak áno, dajte mi vedieť, zanechajte komentár!

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?