Predtým, ako si necháme zafarbiť vlasy, máme často dilemu, aký tón farby vybrať a akú zvoliť farbiacu techniku. Preto som sa rozhodla spraviť túto úlohu aspoň trošku jednoduchšiu. Dnes vám poviem, akú farbu vybrať pre vaše vlasy, štýl a charakter. Užite si čítanie!

Ako začať so zmenou farby vlasov?

1. Jeden odtieň

Najjednoduchší spôsob ako sa odfarbiť na blond. Jednoducho si vyberiete jednu farbu a to je všetko. Tento typ ošetrenia môžete spraviť aj doma (toto sa dá aplikovať aj na odfarbovanie). Komu sa táto technika bude najviac páčiť? Všetkým tým, ktorým sa páči nízka cena a možnosť farbenia v pohodlí domova. Buďte ale opatrní, pretože farba v jednom odtieni môže pôsobiť neprirodzene a je možné, že ak máte jemné vlasy, prídete o objem. 

2. Ombré

Technika, ktorá zahŕňa zosvetlovanie končekov vlasov a stmavovanie korienkov. Komu sa táto technika bude najviac páčiť? Vyzerá výborne na hrubých, dlhých vlasoch, kučeravých a vlnitých vlasoch, je výbornou voľbou pre ženy, ktoré chcú vyčnievať, no nemajú čas na pravidelnú návštevu salónu. Ombré nevyzerá príliš dobre na rovných a mastných vlasoch.

3. Balayage

Táto procedúra zahŕňa nanesenie viacerých podobných odtieňov. Musí to vyzerať, akoby sa jedna farba vpíjala do tej ďalšej. Balayage vyzerá výborne na jemných, krátkych alebo aj dlhých vlasoch. Je to nadčasová voľba, ktorá vyzerá dobre na každej žene. 

Ktorý blond odtieň zvoliť?

Nie je to výzva. Farba musí sedieť k vášmu typu, tónu pokožky a oblečeniu, ktoré nosíte. Môžete si vybrať medzi:

  • pšeničná blond: univerzálny odtieň, jeden z jemných, teplých odtieňov, svedčí mnohým typom
  • platinová blond: jeden zo studených odtieňov, nesvedčí každému, pretože zvýrazňuje nedokonalosti
  • bronde: perfektná voľba pre brunetky, kombinuje bronzovú a blond, technika balayage dodá najlepší efekt
Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?