Ahojte dievčatá!

Keď príde jeseň, naše účesy prežívajú ťažké časy. Čo to znamená? Rednutie, horší stav, mastná pokožka hlavy kvôli nosenia čiapky. Preto som sa s vami rozhodola podeliť o niekoľko nápadov, ako zabrániť poškodeniu vlasov a ich následnému rednutiu.

Nenoste pevné gumičky. Vyhnite sa copom a drdolom. Takéto účesy oslabujú vlasové korienky a spôsobujú rednutie. Nepoužívajte kovové ihlice, či sponky na vlasy s kovovými prvkami, pretože spôsobujú priveľa poškodenia, ktoré spôsobujú ryhy, vypadávanie a praskanie vlasov.

Niektoré kadernícke procedúry tiež vedú k rednutiu, napr. farbenie, melírovanie, príliš veľa tepelného stylingu. Zaujímavé je, že nadmerné používanie stylingových produktov (sprej na vlasy, gél, vosk) spôsobuje slabnutie vlasov a rednutie. Takéto výrobky môžu dokonca dráždiť vašu pokožku hlavy, čo môže mať v budúcnosti smutné následky.

Pred nákupom produktov na vlasy a pokožku hlavy si pozrite zoznam prísad. Vyberte si kozmetiku, ktorá vám pomôže vyriešiť vaše problémy s pokožkou hlavy. Kozmetický priemysel ponúka množstvo produktov, od šampónov, masiek, kondicionérov až po oleje, ampulky a ošetrenie pokožky hlavy. Dobrá vlasová kozmetika by mala obsahovať okrem iného panthenol, biotín, vitamíny A a E, bielkoviny, bylinné extrakty, maslá a oleje.

Ak naozaj chcete zabrániť vypadávaniu vlasov, zmeňte svoju stravu. Jedlo má obrovský vplyv na stav a vzhľad vlasov a pokožky hlavy. Rýchle občerstvenie, šumivé nápoje a slané jedlá môžu zhoršiť ich zdravie a následne spôsobiť vypadávanie vlasov. Preto musíte obohatiť svoju stravu o produkty, ktoré obsahujú vitamíny A, C, E a H, zinok, železo, meď, kremík, aminokyseliny a mastné kyseliny.

Ako vy udržujete svoje vlasy zdravé a krásne?
Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *