Jemné, ochabnuté vlasy bez objemu…ak presne takto vyzerajú aj vaše vlasy, ste na správnom mieste. V dnešnom článku vám prezradím, ako môžete objem svojich vlasov zdvojnásobiť, aké produkty by ste mali používať a ako udržíte nadobudnutý objem čo najdlhšie. Pohodlne sa usaďte a čítajte ďalej!

Spôsob našich starých mám pre väčší objem

Naše staré mamy používali množstvo trikov pre zväčšenie objemu svojich vlasov, napríklad oplachovanie jablčným octom, bylinky či ricínový olej. Hlavné je, aby ste tieto prostriedky používali pravidelne a nevzdávali sa príliš skoro, pretože prírodné produkty zaberajú pomalšie ako tie umelo vyrobené. Na druhej strane ale pochádzajú priamo od matky prírody, čo hovorí samo za seba.

Olejové kúry pre objemné vlasy

Používanie olejov má za cieľ zväčšiť objem vlasov, vyživovať ich, zvýrazniť ich lesk a uľahčiť ich úpravu. Úspech tohto spôsobu ale závisí na správnom výbere oleja odpovedajúcemu porozite vašich vlasov. Oleje sa používajú niekoľkokrát týždenne buď na vlhké, alebo suché vlasy. Tiež je podstatné olej dôkladne z vlasov vymyť.

Konzistencia produktu verzus štruktúra vlasu

Vyberajte si produkty, ktoré sú ľahké, vlasy posilňujú a nezaťažujú ich. Pred kúpou sa uistite, že produkt je určený pre váš typ vlasov. To platí pre všetky kozmetické produkty: na umývanie, na upravovanie a aj pre kondicionér.

Ako si umývať vlasy správne?

Vlasy si namočte a kúsok šampónu napeňte v dlaniach. Následne ho naneste na korienky vlasov a pokožku hlavy. Jemne masírujte pokožku bruškami prstov, čo pomôže prietoku krvi, posilní vlasové folikuly a nadvihne korienky. Nakoniec vlasy dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Vezmite si nožničky

Posledné riešenie, no jediné, ak sú vaše vlasy už príliš dlhé. Správny strih zväčší ich objem a vlasy môžete krásne navrstviť. Bob je veľmi populárnym strihom pre ženy, ktoré túžia po väčšom objeme.

Správna úprava je základ

Objem vlasov môže zväčšiť správny spôsob fénovania, úpravy a česania. Pri fénovaní používajte ochranu proti teplu a vždy si vyberajte produkty, ktoré vyhovujú vášmu typu vlasov a ich stavu. Na česanie vyskúšajte kefu, vďaka ktorej sa vyhnete zbytočnému poškodeniu vlasov.

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *