Ak to nie je online, tak to neexistuje. Je to pravda? Samozrejme, že nie. Ale keď moje kozmetické výrobky zlyhávajú a môj kaderník netuší, čo s mojimi vlasmi robiť, obrátim sa na … uja Google. Musíte sa ho len spýtať na problém. Pozrime sa na to!

Ako sa vysporiadať so zarastenými chĺpkami?

Mnoho žien zápasí s týmto problémom. Všetko, čo by ste mali urobiť, by ste si pred každým odstraňovaním chĺpkov mali spraviť peeling. Používam najlacnejšiu drogériu alebo domáce peelingy – zmiešam cukor, med a citrónovú šťavu. Počas ošetrenia používam na odstránenie mŕtvych buniek telovú kefu. Masáž naviac zvyšuje prietok krvi, napína pokožku a odstraňuje pigmentové škvrny. Týmto spôsobom sa zbavím odumretých kožných buniek, ktoré blokujú vlasové folikuly a „zachytávajú“ vlasy vo vnútri pokožky. Ak máte rovnaký problém, môžete vyskúšať ešte jednu metódu. Položte si na nohy teplý uterák alebo sa okúpte v teplej vode. Chĺpky budú mäkšie, folikuly sa zdvyhnú. Peeling a odstránenie chĺpkov bude oveľa jednoduchšie.

Je trvalé odstránenie chĺpkov možné?

Nie trvalé, ale našťastie existuje typ odstraňovania chĺpkov, ktorý umožňuje príjemnú a hladkú pokožku po dobu niekoľkých mesiacov. Myslím tým laser. Prístroj vyžaruje svetlo, ktoré poškodzujú korienky a folikuly. Vplyv? Po niekoľkých sedeniach je vaša pokožka bez chĺpkov, podráždenie zmizne v momente. Laserové ošetrenie je najúčinnejšie v prípade hustých a tmavých chĺpkov. Rozhodla som sa za túto procedúru a rozlúčila som sa so všetkými britvami, penami a krémami. Nechala som si iba odstraňovač chĺpkov (len pre prípad).

Ako sa starať o suché, krehké a poškodené vlasy?

Mala som rovnaký problém. Pred niekoľkými rokmi boli moje vlasy veľmi suché a nadmerne poškodené, vlasy boli po každom česaní statické a v daždivých dňoch sa kučeravili. Mojím prvým krokom bolo vyhodiť silne čistiacu kozmetiku a kúpiť si zvlhčujúce a regeneračné výrobky. Masky na vlasy a kondicionéry mi fungovali skvele. Raz týždenne som si ošetrovala vlasy olejom a vzdala som sa každodenného fénovania a narovnávania; teraz robím už len občas. Aplikujem si špeciálne sérum na vlasy. V lete sa načiahnem po kozmetiku s SPF a nosím krásny klobúk.

A čo vy, dievčatá? Aké otázky sa pýtate uja Google vy?
Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *