Milé dievčatá,

dnešný článok bude krátky. Dotkne sa problému toho čo sa vlasom páči, a čo zase nie. Inými slovami, poviem vám, ako zaobchádzať s vlasmi tak, aby vám povedali „ďakujem“ svojim rýchlym rastom a krásnym vzhľadom. Majte tiež na pamäti, že vlasy majú aj svoje horšie dni a to bez ohľadu na to, koľko úsilia venujeme ich stylingu. Vlasy niekdy jednoducho nechcú vyzerať dobre. Dovoľte mi, aby som vám povedala, čo môžete urobiť pre to, aby ste pomohli svojim vlasom „byť vždy vo forme“.

1. Vlasy nemajú radi, keď sú preťažené …
… stylingovou kozmetikou. Peny, gély, spreje na vlasy, stylingové pasty, pleťové vody a gély na vyrovnávanie-tvarovanie-zjemňovanie vlasov skôr alebo neskôr prispievajú k zlepovaniu vlasov. V dôsledku toho mikromolekuly obsiahnuté v šampónoch, kondicionéroch a olejoch nemajú šancu vlasy vyživovať, a to sa týka vnútorných a vonkajších štruktúr vlasov.

Riešenie: Vlasy poriadne vyčistite. Pokúste sa nájsť šampón so silnými čistiacimi prostriedkami na umývanie vlasov raz týždenne. Vaše pramene budú vďačné za ošetrenie jemným prírodným šampónom len s niekoľkými prísadami. Toto budú vaše vlasy určite milovať.

2. Vlasy nemajú radi dehydratáciu …
… kozmetikou obsahujúcou alkoholy s krátkym reťazcom. Na objasnenie, aby sme vymenovali len niektoré z nich, jedná sa o alkoholdenat, benzylalkohol, etanol a izopropanol. Okrem toho majú vlasy ešte iného úhlavného nepriateľa, alebo dokonca dvoch nepriateľov, ktorími sú fén a slnko. Tieto faktory prispievajú k strate vody. Preto, aby nedošlo k narušeniu hydro-lipidovej vrstvy, si prečítajte nižšie uvedené riešeie.

Riešenie: Doprajte svojim vlasom glycerín, med, panthenol, aloe, kyselinu hyalurónovú a fruktózu.

3. Vlasy nemajú radi nedostatok bielkovín …
… a taktiež sa im nepáči preťaženie bielkovinami. Starostlivosť o vlasy je umením výberu látok, ktoré pramene potrebujú, aby boli zdravé, a zároveň ich nepreťažovali.

Riešenie: Opatrne zachovajte rovnováhu starostlivosti a nepreháňajte s kondicionérmi obsahujúcimi keratín. Namiesto toho použite prírodné oleje. Vďaka tomu dostanú naše vlasy tú správnu časť výživy, hydratácie a spevnenia. Budete prekvapení, ako rýchlo vaše vlasy znovu nadobudnú svoju starú dobrú formu.

Ako vidíte, vzhľad vašich vlasov môžete zmeniť aj dnes – skúste sa držať týchto troch jednoduchých pravidiel. Jednoduché? Samozrejme, že je to jednoduché 🙂 Veľa šťastia!

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *