Mnohé roky namáhavej práce na mojom vzhľade, hodiny testovania rôznych výrobkov a veľa času venovaného rôznym metódam aplikácie kozmetiky priniesli prekvapivý záver. To, čo vám poviem, je pre mňa jadro starostlivosti o vlasy pri používaní drahej kozmetiky.

Takže, odhalila som
prečo drahé vlasové výrobky nefungujú spôsobom, ktorým sú určené.

Príliš často sa stáva, že kupujeme skutočne, povedzme, predražený produkt z vrchnej  police, minieme naň polovicu obsahu našej peňaženky a všetko, čo dostaneme, je horké sklamanie (samozrejme čo sa týka účinkov). Čo urobíme ďalej? Oslovujeme naše smartfóny a uverejňujeme pejoratívne recenzie týkajúce sa samotného produktu a označujeme ich ako zlé. Napadlo vás niekedy, že kozmetika je v poriadku, ale na vine sme my?

Nechápte ma zle, nechcem zovšeobecňovať, ale často sa stáva, že robíme chyby tým, že nevedome poškodzujeme naše vlasy. Potom nám nedokážu pomôcť ani tie luxusné vlasové kozmetiky. Najmä vtedy, keď ich používame nevhodne. Dnes by som rada upriamil vašu pozornosť na chyby týkajúce sa starostlivosti o vlasy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú a ktoré sa premietajú do účinnosti produktov. Možno, že po niekoľkých mojich tipoch sa ukáže, že najdrahšia maska ​​na vlasy vo vašej zbierke sa zdá byť nejako super účinná napriek tomu, že ste ju zahodili kvôli jej neuspokojivým výsledkom, ktoré vám priniesla.

Podvedome znižujeme účinky, ktoré drahá kozmetika vytvára, napríklad:

  • pomocou hrebeňa / kefy, ktorá sa nezhoduje s našim typom vlasov;
  • časté vystavovanie vlasov pôsobeniu vysokých teplôt;
  • spánok s voľnými, mokrými vlasmi;
  • ponechaním vlasových kutikúl otvorených (mali by sme napríklad po umytí šampónom použiť na vlasy kyslý oplach).

Čo by sa malo urobiť na zintenzívnenie pôsobenia kozmetických výrobkov určených na starostlivosť o vlasy?

Existuje niekoľko techník, vďaka ktorým drahé vlasové výrobky nefungujú spôsobom, ktorý sľubuje výrobca. Najdôležitejšie je obmedzenie škodlivých faktorov, ktoré zhoršujú stav vlasov ihneď po použití drahej kozmetiky.

Moje pozorovania ukazujú, že výber vhodného hrebeňa alebo kefy je nevyhnutný. Najlacnejšie plastové kefy so super tuhými zubami s malými guľôčkami na špičkách často spôsobujú drobné poškodenie povrchu vlasov. Nie sú dobré na rovnomerné prerozdelenie kondicionérov do vlasov ani umožňujú jemné rozčesávanie. V priebehu času sa pramene stávajú krehkými a oslabujú tým, že sú neustále vyťahované a vytrhávané. V dôsledku toho táto prax spôsobuje prílišné vypadávanie vlasov. Z tohto dôvodu je výber správneho hrebeňa rozhodujúci!

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *