Keď sa povie „peeling“, určite si predstavíte „telo“ alebo „tvár“. Mýlim sa? No túto úžasnú procedúru môžete použiť aj na iné časti tela, napríklad na pokožku hlavy. Aké prípravky by ste si mali vybrať? Po akom type peelingu na pokožku hlavy by ste mali siahnuť? Čítajte ďalej a v mojom dnešnom príspevku sa dozviete, ako účinne a správne vykonať peeling pokožky hlavy.

Čo je peeling pokožky hlavy?

V podstate sa peeling pokožky hlavy nelíši od peelingu tela alebo tváre. Používate rovnaké prípravky, ponúka približne tie isté benefity a účinkuje takisto veľmi podobne. Cieľom tejto procedúry je odstránenie odumretých kožných buniek, zlepšenie účinnosti mazových žliaz a eliminácia nadbytočného mazu. Vďaka peelingu pokožky hlavy budú vlasy zdravšie, zrýchli sa cirkulácia krvi a posilnia sa vlasové folikuly.

Pre koho je peeling pokožky hlavy určený?

Peeling pokožky hlavy sa odporúča pre hocikoho, kto často používa na vlasy produkty, ktoré ich zaťažujú. Navyše je vhodný tiež pre tých, ktorí chcú podporiť účinky prírodných prípravkov pre starostlivosť o vlasy. Táto metóda očisty pokožky hlavy je takisto určená pre tých, ktorí bojujú s mastnými korienkami a chcú tento problém obmedziť. Jednoducho povedané, táto procedúra uvoľňuje kožné póry, odstraňuje maz, dodáva pokožke hlavy kyslík a posilňuje vlasy.

Typy peelingu pokožky hlavy

Pokiaľ viem, existujú dva základné peelingy pokožky hlavy, ktoré sa môžu použiť na telo/tvár a tiež citlivú pokožku našich hláv:

  1. Mechanický peeling pokožky hlavy – odumreté bunky, maz, lupiny a ďalšie nečistoty sa odstránia trením pokožky hlavy prípravkom obsahujúcim abrazívne látky.
  2. Enzymatický peeling pokožky hlavy – tento produkt rozbíja bunkové väzby a odstraňuje odumreté kožné bunky spolu s mazom a nečistotami.

Domáce peelingy na pokožku hlavy

Najpopulárnejšími domácimi peelingami na pokožku hlavy sú

  • kávový peeling pokožky hlavy – zmiešajte niekoľko lyžíc mletej kávy so svojím obľúbeným šampónom. Ako už dobre viete, káva má povzbudzujúci účinok, ktorý sa odráža v zvýšenom prietoku krvi, vďaka ktorému sú folikuly a pokožka zásobené živinami a kyslíkom. Kávový peeling by sa nemal používať na svetlé vlasy, pretože môže zmeniť ich farbu. Tiež berte do úvahy fakt, že vymyť kávu z vlasov chvíľku trvá a môže to byť tiež dosť náročné
  • soľný peeling pokožky hlavy – zmiešajte niekoľko lyžíc hrubej soli so svojím obľúbeným šampónom. Tento typ peelingu pokožky hlavy ponúka antibakteriálny účinok, ktorý skutočne dobre poslúži ľuďom s mastnými korienkami. Nemali by ste ho používať, ak je vaša pokožka akýmkoľvek spôsobom podráždená alebo poranená.
  • cukrový peeling pokožky hlavy – zmiešajte svoj obľúbený šampón s niekoľkými lyžicami bieleho alebo hnedého cukru. Tento domáci peeling pokožky hlavy je vhodný pre citlivú pokožku hlavy. Obrovskou výhodou cukrového peelingu je, že sa vplyvom tepla rýchlo rozpúšťa.
Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *