Nedávno som, BOHUŽIAĽ, bojovala s problémom ovisnutých a tmavých kruhov, ktoré sa objavili pod mojimi očami. Môj nepravidelný pracovný režim, preťaženie úlohami a problémy so spánkom sa premietajú do kruhov. Myslím, že vyzerám, akoby som odbehla maratón a je ťažké maskovať únavu pravidelným make-upom.

Únava a nedostatok spánku, ľahko viditeľné na mojej tvári, možno minimalizovať. Naučila som sa niekoľko účinných metód, ktoré znižujú opuch a obdarujú pokožku jemným zosvetľujúcim efektom. Práve tieto metódy mi umožnili prestať sa hrať s korektormi na maskovanie tmavých kruhov pod očami alebo zbaviť sa slnečných okuliarov.

MOJE METÓDY NA VYROVNANIE SA S TMAVÝMI KRUHAMI POD OČAMI

Kocky ľadu

Najlepší spôsob, ako bojovať s opuchom, je chlad. Myslím, že väčšina z nás má kocky ľadu vo svojej chladničke len pre prípad, že by sme mali chuť na chladný nápoj. Preto je najlepším spôsobom, ako znížiť viditeľnosť vačkov pod očami, robiť si masáž tejto oblasti pomocou kocky ľadu. Vezmite si dve kocky ľadu, jednu na každú stranu, položte si ju na pokožku a robte s nimi kruhové pohyby. Chladná masáž mi mnohokrát pomohla zbaviť sa tejto známky únavy z mojej tváre.

Alternatíva: chladné lyžice

Ak nemáte k dispozícii kocky ľadu, vložte do mrazničky dve čajové lyžičky. Po priložení na pokožku poskytne schladený kov relaxáciu ako aj dokonalý studený obklad po prebudení.

Plátky jabĺk

Toto ovocie obsahuje hydratačnú, zmäkčujúcu a zvýrazňujúcu kyselinu jablčnú. Rýchly obklad z plátkov jabĺk (môžete použiť aj strúhadlo) úspešne pomôže znížiť tieto nevzhľadné tmavé kruhy pod očami. Stojí za to ponechať si jablko na očiach po dobu 20 minút, aby ste si užili zvýraznený a svieži vzhľad.

Čerstvé uhorky

Stavím sa, že túto metódu poznáte vďaka filmom a reklamám. Mám v mysli tento obraz ženy, na sebe masku na tvár, ležiaca s plátkami uhorky na očiach. Na čo? Čerstvú uhorku toví hlavne voda, ktorú odvádza na pokožku, aby ju zvlhčila. Okrem toho obsahuje antioxidanty, ktoré znižujú opuchy, zmierňujú podráždenie a regenerujú jemnú pokožku pod očami.

Alternatíva: plátky surových zemiakov

Čajový sáčok

Nevyhadzujte čajové sáčky po vyvarení čierneho alebo zeleného čaju. Môžu byť použité ako obklad na potlačenie unavenej a matnej kože pod očami. Dajte si na oči vrecko z čaju a nechajte ho 15-30 minút sedieť. Stojí za to si uvedomiť, že čaj obsahuje dve veľmi dôležité látky pre kožu: kofeín a tanín. Tieto dve zložky sú zodpovedné za pevnosť a rovnomernú farbu pokožky.

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *