Ahojte dievčatá!

Bohužiaľ, nie každý z nás má krásny účes. Väčšina žien má nepoddajné, poškodené a slabé vlasy. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých metód, vďaka ktorým budú vaše pramene silné, lesklé a zdravé. Nájdete ich všetky v mojom príspevku. Pokračuj v čítaní nižšie!

Krepovité vlasy a odletky

Vlasy sú zvyčajne krehké kvôli vode a vlhkosti, ktorá sa absorbuje z prostredia. Je to typ vlasov, ktoré je veľmi náročné stylovať a časom vysychajú. Prečo vlasy trpia odletkami? Faktory, ktoré na to majú vplyv, sú bežne klobúky vyrobené z umelej textílie, kúrenie a klimatizácia spolu s nesprávnou starostlivosťou o vlasy. Čo by ste mali urobiť, aby ste tomu zabránili? Ak chcete znížiť počet odletkov a máte kučeravé vlasy, budete potrebovať … krém na ruky. Použite malé množstvo kozmetiky a vaše pramene budú hladké a lesklé. Skvelým riešením je umývanie vlasov v studenej vode, ktorá uzavrie vlasové kutikuly a zároveň vyhladí povrch vlasov. Na starostlivosť o vlasy používajte kondicionéry a masky na vlasy a vlasy si stylujte ihneď po umytí.

Vlasy bez objemu

Nedostatok objemu predstavuje problém slabých a mastných vlasov. Ak sa chcete touto otázkou zaoberať, navštívte dermatológa, ktorý vám predpíše lieky, ktoré môžu znížiť vylučovanie mazu. Môžete svojim vlasom dodať objem? Samozrejme. Používajte svoj každodenný kondicionér len na končeky vlasov. Kefujte si vlasy hrebeňom, ktorý dokáže zdvojnásobiť objem účesu. Keď vlasy sušíte, ohnite si hlavu smerom nadol a ošetrite si vlasové korienky penou.

Kučeravé vlasy

Tento typ vlasov je mimoriadne náročný na styling a starostlivosť. Ak chcete svoje vlasy skrotiť, nájdite si dobrého kaderníka, ktorý pre vás nájde tú najlepšiu metódu strihu a stylingu. Snažte sa vlasov nedotýkať, pretože to zvyšuje výskyt odletkov a uvoľňuje ich. Na sušenie vlasov uterákmi použite bavlnené uteráky alebo bavlnené tričko, oboje zdôrazňujú kučery. Umývajte si vlasy raz alebo dvakrát týždenne a po každom umytí vlasov použite zvlhčujúci kondicionér. Šampón opláchnite studenou vodou; na umývanie vlasov nikdy nepoužívajte horúcu vodu, pretože iba zvyšuje kučeravosť a mastnotu pokožky hlavy.

Suché a poškodené vlasy

Pravdepodobne ste si ich poškodili tepelným spracovaním. Možno to má niečo dočinenia s nesprávnou starostlivosťou, častým farbením, chorobami, stravou, drogami, alebo liekmi. Ako sa postarať o suché a poškodené vlasy? Denne používajte kondicionér na vstrebanie a na vlasy si umývajte s bielkovinami. Ak používate fén, najskôr si do vlasov votrite kozmetický prípravok na ochranu pred teplom.

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *