Ahojte všetci!

Starostlivosť o vlasy nie je taká jednoduchá, ako by ste si mohli myslieť. Ste jedným z tých, ktorí veria, že šampón a kondicionér stačia? No to určite! Ak naozaj chcete mať krásne a zdravé vlasy, mali by ste prestať robiť tieto chyby v starostlivosti. Len vtedy sa môžete pohnúť ďalej a začať zvažovať vhodnú kozmetiku a procedúry. 

Toto určite nie je to, ako by ste si mali umývať vlasy

Správne umývanie vlasov je tou najdôležitejšou súčasťou starostlivosti. Ak si vlasy umývate príliš málo alebo naopak príliš veľa, môžete v blízkej budúcnosti očakávať radikálne zhoršenie stavu vašich vlasov. To isté platí aj pre vlasovú pokožku, ako už asi viete – podráždená pokožka rovná sa slabé vlasy. Ba čo viac, ak nie ste opatrní a jemní pri umývaní vlasov, môžete byť obeťou zvýšeného vypadávania vlasov. Ďalšou dôležitou vecou je dôkladné zmytie vlasov a pokožky hlavy. Je najlepšie to robiť studenou vodou, ktorá dokáže uzatvárať vlasové kutikuly a dodávať vlasom jemnosť a lesk. 

Nesprávna kozmetika

Toto je ďalšia chyba, ktorú robí mnoho žien. Vždy musíte používať kozmetické prípravky určené pre váš typ a potreby vašich vlasov a vlasovej pokožky. Môžete si vybrať spomedzi prírodných, jemných alebo farmaceutických produktov. Vyhýbajte sa hlboko čistiacej kozmetike ako to len bude možné, agresívne čistenie a detergent v zložení môže mať na vaše vlasy hrozivý účinok. 

Žiaden kondicionér na vlasovú pokožku, prosím

Vlasový kondicionér je len na vlasy. Je aplikovaný zhruba od polovice dĺžky vlasov ku končekom. Nikdy by ste ho nemali použiť priamo na pokožku hlavy alebo na vlasové korienky. Tento produkt dokáže upchávať póry a prispieva ku zvýšenej sekrécií kožného mazu. Je tiež extrémne zložité ho z tejto oblasti zmyť. 

Buďte ku svojim vlasom nežní

Vlasy by ste nemali ťahať ani trieť počas umývania. Ak sa k svojim vlasom budete takto správať, čoskoro začnú vypadávať. Pamätajte, že vlhké vlasy by sa nikdy nemali česať, pretože aj to môže spôsobiť poškodenie. 

Prečo toľko kozmetických prípravkov?

Čo je veľa, to je veľa. Výborne sa to dá aplikovať aj na starostlivosť o vlasy. Ak používate príliš mnoho produktov, môžete si byť istí, že výsledky sa skôr či neskôr ukážu na vlasoch aj pokožke hlavy. Prípravky na vlasový styling obsahujú látky, ktoré vlasy vysúšajú a zmatňujú. Ba čo viac, keď vlasy nie sú správne opláchnuté od týchto prípravkov, vlasy aj pokožka trpia. 

Nesprávna strava

Hovorí sa, si to, čo ješ. Preto, ak jediné, čo jete, je fastfood, vlasy nedostávajú potrebnú výživu. Na druhej strane vlasy dostávajú umelé prísady, konzervačné látky, škodlivé tuky a sacharidy. 

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?