Dievčatá,

dnes mám 3 krátke, ale úprimné recenzie; trochu nezvyčajné, rovnako ako produkty, o ktorých sa chystám hovoriť. Viete, že mám slabé miesto pre kozmetiku na očný make-up, najmä na maskaru. Často nakupujem – ako sa ukazuje – všetky druhy. V poslednej dobe som robila recenziu mojej kozmetickej tašky. Veci, ktoré som našla na samom dne ma inšpirovali napísať tento príspevok.

Ako sa ukázalo, som hrdou majiteľkou troch podivných a nezvyčajných maskár. Väčšina z vás by si pravdepodobne nikdy „niečo také“ nekúpila, iné sa pýtajú, či taká maskara funguje a ako.

Dámy moje, bez ďalšieho odkladu – tu je môj zoznam najpodivnejších maskar:
  1. Estee Lauder Turbo Lash – je ti krásna maskara, ktorá … vibruje, keď si ju aplikujete. Vlastne neviem, prečo ju mám. Po prvé, má syntetickú kefku, ktorú nenávidím, a po druhé, mám nepríjemné skúsenosti s inou vibračnou maskarou už za sebou. Bohužiaľ a s veľkou ľútosťou vás musím informovať, že vibrácie nie sú dobrá vec. Nielen, že musíte byť vytrvalá a presvedčená o tomto produkte, aby sa zabránilo pichnutiu do oka, ale aj prútik môže zachytiť riasy a jednoducho vytiahnuť tie, ktoré sú zle zakorenené vo folikuloch. Neodporúčam ju.
  2. Avon Mega Effects Mascara – táto maskara nie je vibrujúca, ale je tak neobvyklá, že nemáte žiadnu predstavu, ako ju aplikovať. Je extrémne široká a plochá a vyzerá skôr ako kulma na riasy. Spôsob aplikácie je však v skutočnosti podobný. Prútik (hmm … vlastne slovo prútik tu nemá zmysel) je plochý a vyzerá ako silikónový hrebeň v tvare polmesiaca. Môj priateľ, keď vidieť túto maskaru povedal, že vyzerá ako zmrzlina. Majú to niečo spoločné. Mascara sa vysunie z kontajnera, môžete ohnúť koniec prútika a použiť ho v tejto neobvyklej polohe. Bola som k tejto myšlienke skeptická a kúpila som si ju len preto, aby som to skúsila a zistila, ako funguje. Ukazuje sa – k môjmu prekvapeniu – že táto maskara je fenomenálna. Jej ohybná rukoväť zaručuje, že si počas aplikácie neuvoľníte očné viečka a široký, presný prútik dokonale uchopí každú riasu. Táto riasenka prešla praktickou skúškou, ale zlyhala, pokiaľ ide o trvanlivosť: po 3 hodinách som si všimla, že maskara sa odlupuje a dostáva sa do očí.
  3. Guerlain La Petite Robe Noire – maskara určená na to, aby sa riasy stali dlhšími, silnejšími a oddelenými. Priznám sa, že mám rada produkty od Guerlain, ale táto maskara … odpudzuje ma už aj svojím balením. V hornej časti fľaše bolo umiestnené lepkavé plastová srdce, vďaka ktorému som sa cítila, akoby som bola v anímáku s poníkmi. Prútik má tvar kužeľa zakončeného guľôčkou. Pokiaľ ide o make-up, nemám proti nemu nič, pretože tento tvar dokonale uchopí všetky riasy a oddeľuje ich. Očakávam však viac od riasenky v tomto cenovom rozpätí a zatiaľ moje riasy vyzerajú veľmi … (príliš?) obyčajne. „Srdcová palička“:/ v teste zlyhala.

Teraz, keď som opísala tieto podivné maskary, neviem, čo s nimi robiť. Bolo by najlepšie ich pochovať v nejakej časovej kapsule – snáď ich budú ďalšie generácie žien oceňovať …?

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?