Ahojte!

Jeseň môže byť pre vlasy naozaj unavujúcim obdobím. Veci, ktoré si môžete všimnúť, zahŕňajú vypadávanie vlasov, statickú elektrinu, krepatenie a stratu pružnosti a lesku. Ako tomu môžete predchádzať? A ako vlasy pripraviť na prichádzajúcu zimu?

Statická elektrina vo vlasoch

Spúšťačom sú čapice, šály a roláky. Dáte si ich na hlavu, preťahujete ich cez vlasy, alebo si ich neopatrne dávate dolu ale nie ste jemní, čo môže spôsobiť statickú elektrinu vlasov. Vyzerá to smiešne, ale pokusy o skrotenie sú vcelku únavné… Je tu nejaká liečba? Použite kondicionér na vlasy, ktorý obsahuje hodváb a ionizujúci fén; bezoplachové profesionálne antistatické kondicionéry sa tiež osvedčili. 

Vypadávanie vlasov

Je najbežnejším vlasovým jesenným problémom. Ak mu chcete predchádzať alebo sa ho aspoň čiastočne zbaviť, skúste prasličkový, zinkový alebo biotínový doplnok stravy. Vlasové folikuly budú tiež posilnené, ak budete pokožku hlavy masírovať popritom, ako budete nanášať ošetrenie na pokožku hlavy. Táto metóda nielen zlepšuje stav vlasov, ale dáva vám aj chvíľu na relaxáciu. 

Extrémne suché vlasy

Vlasy na jeseň strácajú lesk a hydratáciu extrémne rýchlo. Čo je dôvodom? Klimatizácia, zmeny v teplotách vonku a vnútri, zlé počasie. Aby sme zabránili účinkom týchto agresorov, používajte nočnú, bohatú (napr. na báze oleja) vlasovú masku, ktorá zaistí hydratáciu a pružnosť. 

Zauzlenie vlasov

Vietor zvykne zauzlovať naše vlasy. Aby boli veci ešte horšie, vlhký vzduch spôsobuje naviac aj krepatenie. Je ťažké vlasy udržovať hladké a žehlenie nemá žiadny význam. Namiesto toho by sme mali naniesť vlasové oleje, ktoré sú výborné na suché pramene, skúste ich použiť aj pred umytím vlasov. 

Štiepenie

Vlasové končeky sa na jeseň rady štiepia. Ak sa aj vy stretávate s týmto problémom, skúste oplachy založené na octe a pamätajte na pravidelné návštevy salónu. Odstrihnutie už aj centimetra vlasov stačí na to, aby vlasy vyzerali lepšie a prestali sa štiepiť. Je vhodné sa tiež v tomto ročnom období vzdať tepelného stylingu. 

Zplihnuté vlasy

Nosenie čapice spôsobuje, že vlasy strácajú objem a je ťažké nadvihnúť korienky. Ak vlasom chcete pomôcť udržať ich objem, použite lak na vlasy alebo suchý šampón a kúpte si Tangle Teezer kefu na vlasy. 

Written by Glória
Volám sa Glória. Mojou najväčšou radosťou je zdieľanie toho, čo viem, s ostatnými. Blog bol vytvorený s cieľom uspokojiť potrebu opísať moje skúsenosti s rôznymi rutinami krásy, ale aj neúspešnými experimentmi (ako varovanie) a novými produktmi. Neexistuje nič lepšie ako spoľahlivé recenzie, ktoré vám ušetría mnoho nesprávnych rozhodnutí a dokážu vám poradiť pri zaobstarávaní tých pravých produktov, no nie?